Bojím se, že ho ztratím

Miluju ho, ale zároveň se bojím, že ho ztratím. Možná vás napadají podobné myšlenky, když zrovna nevíte, co váš partner dělá, nebo kde je. Ovšem pozor na to, aby se ze strachu časem nestala posedlost.

Strach ze ztráty partnera je přirozená věc, protože když někoho opravdu milujete, záleží vám na něm. Pokud byste se o něj vůbec nebála, pak by to značilo, že vám na něm až tolik nezáleží. Pokud máte tendenci partnera až přehnaně kontrolovat, můžete si tak narušit svou partnerskou harmonii.

Vědomý a nevědomý strach

Každý člověk touží milovat a být milován. Je to přirozená touha každého z nás. Možná si vědomě nepřipouštíte, že se bojíte ztráty partnera. Můžete tento pocit potlačovat, nebo si ho vůbec neuvědomujete. Pocítíte jej až tehdy, když vám partner odjede někam daleko, riskuje při sportu či v práci, nebo jste ve fázi, kdy vám hrozí rozvod / rozchod.

Co když se ale z tohoto strachu stane posedlost? Zdánlivě vám to může připadat jako naprostá drobnost, ale může nadělat víc škody, jak užitku. Jakmile partner začne cítit, že se mu kolem krku utahuje smyčka, bude mít tendenci ze vztahu vycouvat. Pokud z vaší strany vycítí přehnanou žárlivost, nebo hledání chyb, přestane se cítit bezpečně.

Podívejte se na situaci pohledem partnera. Jak byste se cítila, kdyby vám neustále kontroloval telefon, byl na vás zlý, když se podíváte na kolem jdoucího muže nebo vás podezíral z nevěry? Cítila byste se nešťastná a řekla si, že by možná bylo lepší, kdybyste se rozešli.

Možná máte po boku muže, který je až přehnaně žárlivý a snaží se vás ovládat. I když vás k němu stále něco přitahuje, nejraději byste utekla. Pokud už tyto situace zažíváte, když vás partner bezdůvodně podezírá, vyplatí se zvážit, zda chcete ve vztahu dále setrvávat. I když jste zadaná, nejste partnerovým majetkem. Není řešením trápit se za každou cenu.

Bojím se, že ho ztratím

Strach nebo posedlost

Druhou stranou mince je důvodné podezření. Pokud máte podezření na partnerovu nevěru, kterou potvrdí pádný důkaz, pak je na místě si promluvit a zvážit, zda má společné soužití ještě význam. Možná přijdete na to, že chcete začít znova, nebo se rozhodnete, že raději bude každý z vás šťastný někde jinde, než nešťastní spolu. V každém případě potřebujete komunikovat, abyste oba věděli na čem jste.

Jak jste na tom?

Mám pro vás pět kontrolních otázek. Na základě odpovědí zjistíte, jak jste na tom. Odpovězte si upřímně. Pokud máte hodně žárlivého partnera, můžete si je položit i na jeho osobu.

1.Máte tendenci podezírat své blízké bez podložených důkazů?  
ANO – NE

2.Když vašemu muži přijde zpráva ve vaší přítomnosti, ptáte se ho okamžitě, kdo mu to zase píše?
ANO – NE

3. I když nemáte pádný důkaz, podezíráte svého muže z nevěry?
ANO – NE

4.Kontrolujete svému partnerovi poštu a mobil, abyste se přesvědčila, že je vše, jak má být?
ANO – NE

5.Máte tendenci hledat chyby na svém okolí bez příčiny či konkrétního podnětu?
ANO – NE

Převládaly odpovědi NE

Skvělé, je vidět, že i když máte obavy o svého milovaného, dáváte mu najevo svou důvěru. Nemá důvod cítit se s vámi svázaný.

Převládaly odpovědi ANO

Pokud máte více odpovědí ano, nebuďte smutná. Máte moje uznání, protože jste si své strachy sama před sebou přiznala. Udělala jste tím obrovský krok dopředu. Dejte si sama sobě závazek, že zapracujete na svém sebevědomí. Když budete více věřit sama sobě, budete dávat více důvěry i svému partnerovi. Dejte najevo svému muži, že mu věříte.

bojím se že ho ztratím

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.