Chci ho zpátky

Byli jste spolu několik let a vypadalo to nadějně. Jenže vám dal košem. Je to už možná několik týdnů nebo měsíců, ale vy máte stále stejnou myšlenku: Chci ho zpátky. Litujete, že jste se rozešli a hledáte způsob, jak vše vrátit do starých kolejích.

Chci ho zpátky

Za ty roky jste si na sebe zvykli a vám je po něm smutno. I když vztah skončil, uvažujete, jak ho obnovit. Možná vás chce váš bývalý zpátky a výháte, jestli se vrátit. Něco ve vás křičí: Chci ho zpátky. Může takový vztah znova fungovat? V těchto případech ano, ale řeknu vám narovinu, bude vás to stát hodně síly a energie.

Dokážete začít s naprosto čistým štítem

Jste oba schopni nechat za sebou všechnu bolest, kvůli které jste se rozešli? Vztah vám bude fungovat jen tehdy, když se nebudete vracet do minulosti. Možná váš drahý udělal něco, co vás zabolelo, ale pokud to vědomě nepustíte, pak se budete točit v bludném kruhu. Je fajn, že jste si vzájemně odpustili. Stanovte si, že nebudete vytahovat to, co bylo kdysi, ale začnete znova.

Začnete si znova věřit

Důvěra je ve vztahu klíčová. Pokud máte tendenci se znova podezírat, pak se vám vztah brzy rozpadne jako domeček z karet. V minulosti možná zklamal vaši důvěru. Jestli máte tendenci kontrolovat ho na každém kroku, pak je jen otázka času, kdy se rozejdete znova.

Poučíte se ze svých chyb

Možná jste udělali v minulosti spoustu chyb. Přestaňte se za ně pranýřovat. Chyby nás učí, že si máme vybrat jinou cestu. Poučte se z nich a zvolte jinou strategii. Promluvte si otevřeně a udělejte si naprosté jasno o své budoucnosti. Budete tak oba vědět, kam chcete svůj vztah směřovat.

Aby vás návrat nepřišel draho

Přesto všechno ho pořád stále milujete, ale váháte, jestli dokážete zapomenout na bolestivou minulost. Stíny pochybností vás ve vztahu dostanou do starých kolejí a budete zase nešťastná. I když vám to teď tak nepřijde, při první krizovce budete mít tendenci vytahovat zpátky svou minulosti. Proto si dobře rozmyslete, jestli to opravdu dokážete.

Když on mě neustále uhání, abych se vrátila

“Já se určitě polepším. Potřebuju tě a nemůžu bez tebe být.” Stále vám volá a píše a slibuje, jak se změní. Zvažte dobře, jestli se do vztahu vrátíte. Když vám stále tvrdí, že vás potřebuje, pak nejde o lásku, ale o citovou závislost. Je jen otázka času, kdy se zase začnete ve vztahu cítit jako v kleštích. Citově zdravý člověk není ve vztahu kvůli tomu, že druhého potřebuje, ale že s ním chce být.

Nic není ztraceno, pokud…

Možná si oba uvědomujete, že jste udělali chybu a chcete na sobě a svém vztahu oba pracovat. Pak si dejte šanci. Za předpokladu, že jste spolu proto, že spolu chcete být. Ne, že jeden druhého potřebujete. Mluvte spolu narovinu a otevřeně. Přestaňte se podezírat a dejte si dostatečný prostor, abyste svůj vztah mohli zlepšit.

Co když se přes minulost nedokážu přenést?

V tom případě se do vztahu nevracejte. Dejte si prostor být sama se sebou a s novým vztahem nepospíchejte. Dopadl by velmi podobně jako ten poslední, protože svým strachem si k sobě přitáhnete podobného partnera, jako byl váš bývalý. Pak budete litovat ztracených měsíců či let, které vás nový nevydařený vztah stál.

Sloupněte náplasti a začněte s čistým štítem. Vybudujte si zdravé sebevědomí a ujasněte si, co od nového vztahu očekáváte. A pokud chcete krok po kroku začít znova, omrkněte můj online program Klíč k srdci pana Božského přímo na tomto odkazu.>>>

 

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.