Einstein a partnerské vztahy? Jde to dohromady?

Co má společného Einstein s partnerskými vztahy? Na první pohled možná nic, ale zdání klame. Je toho víc, než bychom si mohli na první pohled myslet.

Říká se, že změna je život. Přesto se většina lidí změn bojí a brání se jim. Řeknou si, že nejsou se svým životem spokojení, ale nechají to tak. Pro začátek mi dovolte jeden citát od již zmiňovaného Alberta Einsteina: „Ta nejčistší forma šílenství je nechat všechno při starém a myslet si, že se něco změní.”

Platí to ve všech aspektech života, ale ve vztazích tím tuplem. Často se ve své praxi setkávám s tím, že lidé jsou ve svém partnerském vztahu nespokojení a nešťastní. Chodí kolem sebe jako dva cizí lidé a mají pocit, že si zrovna moc nerozumí. V jednom případě se snaží, jenže neví jak. V druhém případě jsou zahlcení vším možným, ale jejich vztah strádá. Říkají si, že na sebe budou mít více času jak dokončí projekt, až děti vyrostou nebo rozběhnou novou firmu.

Druhá kolej partnerskému vztahu nesvědčí

Odkládání partnerského vztahu na druhou kolej je jedna z věcí, které váš vztah mohou definitivně pohřbít. Když jste zahlceni všemi možnými činnostmi, nestíháte si všimnout, jak váš partner strádá. Myslíte si, že pro něj děláte to nejlepší, ale opak je pravdou. Pak zjistíte, že máte sice peníze, ale nemáte si je s kým užít.

Ve vztazích jsme se hodně naučili říkat, že partner je takový či makový a dělá věci, které se nám nelíbí. I já dříve žehrala. Chtěla jsem změnit všechno okolo sebe, ale to, že potřebuji začít sama u sebe, mi uniklo. Všimli jste si, že nejčastěji se lidé baví o partnerském vztahu, práci, sexu a penězích? Kritikou u kafé s kamarádkou si harmonii do svého partnerství přinesete jen těžko.

Pokud se vám ve vztahu něco nelíbí, je třeba řešit situaci s člověkem, kterého se týká, v tomto případě s partnerem. Vím, že některé záležitosti se řeší těžko, ale pokud chcete mít doma pohodu a harmonii, je na místě je přestat zametat problémy pod koberec. Přestaňte se chlácholit tím, že se situace časem poddá. Nepoddá, spíš budete přilévat olej do ohně a jednoho dne jeden z vás nevydrží a odejde, nebo bude hledat co mu chybí někde jinde.

Ať už řešíte ve svém vztahu cokoliv, otevřeně si promluvte. Nespoléhejte, že problémy samy vyšumí. Ani jeden z vás přece nechce, abyste spolu byli nešťastní. Když si budete udržovat svou partnerskou harmonii, bude se vám to pozitivním způsobem odrážet i v ostatních aspektech života.

partnerské vztahy

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.