Jak budovat partnerské vztahy

Vztahy ovlivňují váš život víc, než si možná dokážete představit. Den co den máte kolem sebe několik lidí, na kterých vám záleží a se kterými si dlouhodobě budujete své vztahy. Ať už je to partner, rodiče, přátelé, obchodní partneři nebo známí.

Taky odkládáte své vztahy?

V rychlosti dnešní doby odsouváme své vztahy až na koncová místa ve svých hodnotových žebříčcích. Přitom každý den od mnoha lidí slyším, že je pro ně partnerský vztah prioritou. Když jdeme společně do hloubky, zjišťujeme, že svůj partnerský vztah odsouvají až na poslední kolej. Myslí si, že pro svého partnera dělají maximum, ale je to přitom přesně opačně. Nevědomky svůj vztah pohřbívají. Myslí, že budují pevnou základnu, místo toho se jim cihličky postupně sesouvají. Znáte to taky?

I já jsem dřív odkládala svůj vztah. Měla jsem spoustu činností, které jsem potřebovala stihnout. Když se moje vztahy bortily, uvědomila jsem si, že jsem partnerovi nedala dostatek svého času a pozornosti. Myslela jsem si, že pro nás dva dělám to nejlepší, protože jsem chtěla, abychom se měli dobře. Opak byl přitom pravdou. Začalo to odcizováním a končilo rozchodem. Když jsem se dostala do opačné pozice, kdy neměl partner čas na mě, pochopila jsem, jak je společně strávený čas důležitý.

Odkládáním partnerství až “na někdy” své vztahy opravdu nevybudujete.  Budete přežívat, ale kvalita života nebude odpovídat vašim představám. Mnohým to bohužel dojde až po rozchodu. Když se vrací domů, kde je nikdo nečeká, je už většinou pozdě. Znám mnoho úspěšných lidí, kteří podávají ve svých byznysech obrovské výsledky. Když dojde na jejich vztahy, často se dozvídám, že narážím hřebíkem na hlavičku. Z lásky se stal stereotyp, partneři žijí vedle sebe, ale ne spolu.

Každý člověk touží milovat a být milován. Je to lidská přirozenost, kterou v sobě máme úplně všichni zakořeněnou od počátku věků. Většina problémů se odráží právě v dysfunkčních vztazích, ať už s rodiči, tak s partnery i přáteli. Nejvíce se vás dotkne vztah s partnerem, protože je to ten nejbližší člověk. Pokud doma cítíte malou podporu a lásku, klesá i vaše energie a chuť do života. Jste utahaná a nemáte na nic náladu. Pak si lámete hlavu jak budovat své vztahy a vrátit si do života energii.

Vzpomeňte si na doby, kdy jste byli čerstvě zamilovaní. Celý svět byl nádherný a absolutně nic nebylo problém. Kam se to ale všechno ztratilo?

Jak budovat vztahy?

Lámete si hlavu jak budovat své vztahy? Mám pro vás dobrou zprávu. I vy se můžete naučit, jak efektivně budovat vztahy. Neznamená to, že když jste spolu deset let, musíte se nutně dostat do stereotypu. Pokud víte, jak udržovat svou pomyslnou nádrž lásky plnou, pak prožíváte dlouhodobě šťastný harmonický vztah, ve kterém se cítíte milovaná a celistvá. Předpokladem je ovšem snaha obou stran. Pokud se totiž jeden snažíte jen vy a partner se veze, pak daleko nedojedete.

Budování vztahů je dlouhodobá záležitost, která potřebuje svůj čas. Když jednáte se svým obchodním partnerem, nevybudujete pracovní vztah během prvního setkání. Je to dlouhodobý proces. Ovšem i důvěru můžete snadno ztratit. V partnerství je velmi podobné. I když už máte za sebou několik společně prožitých let a vybudovanou důvěru, potřebujete o svůj vztah správně pečovat. Když si budete vzájemně slibovat něco, co následně nedodržíte, pak to vašim vztahem pěkně zatřepe. Druhým kamenem úrazu je výše zmiňované odkládání vztahu “na někdy”.

Jenže co když někdy nebude? Možná znáte příběh o ženě, která vše pěkné odkládala až na potom. Veškeré zážitky, pěkné oblečení i celý svůj volný čas. Jednoho dne, když jela z práce domů, srazilo ji auto. Nehodu však nepřežila. Když přešla na druhou stranu mostu, uvědomila si, že ochudila o krásy života.

Chcete mít se svým partnerem harmonický vztah plný lásky a sounáležitosti? Darujte si s partnerem to nejcennější, co máte, svůj čas. A přestaňte říkat, že není čas. Každý máme čas na to, na co si jej vytyčíme.

Každý den můžete vnímat krásy života. Jsou to drobné střípky, ze kterých se skládají obrovské věci. Dlouhodobě šťastný a harmonický vztah není science fiction. I partnerské návyky si můžete vyladit a vrátit svému vztahu jiskru. Nikdy není pozdě obnovit vaši partnerskou harmonii a naplnit citovou nádrž. A pokud nevíte jak na to, pak mrkněte sem>>.

budování vztahu

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Ingrid Valocka napsal:

    Prečo môj partner je na jednej strane citlivý a na druhej strane egoista.Ked som v zahraničí je mu ťažko keď som doma dáva prednosť kamarátom.Mam opustiť tento vzťah

    • Zvažte, kolik času spolu trávíte. Záleží na tom, jestli je trávení času s kamarády vzdor, nebo je raději jinde než s vámi. Promluvte si spolu a pokud byste se měli pouze míjet a trávit každý svůj čas někde jinde, pak to vaší harmonii nepřispěje.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.