Jak přežít rozchod?

Každá z vás si už jistě touhle nepříjemnou etapou prošla. I já mám za sebou pár hodně bolestivých rozchodů. Jak přežít rozchod a podívat se na situaci jinýma očima? Na to se dnes společně zaměříme.

Když se s partnerem rozejdete, je to podobné, jako když vám zemře někdo blízký. V tu ránu zapomenete na všechny patálie, které jste spolu prožili a vnímáte jen hezké okamžiky. Jenže pak přijdou výčitky a v některých případech se k partnerovi chcete vrátit.

Co na ní vidí?

Taky si říkáte, co váš bývalý na svém novém objevu vidí? Máte výčitky a stále hloubáte, co jste udělala špatně.  Dorazit vás může odpověď, že vlastně žádný důvod není.

Jeho nová přítelkyně nemusí být nutně krásnější, štíhlejší nebo mladší. Byla jen ve správný čas na správném místě a dala vašemu muži, co mu v té době chybělo. A nemyslím tím jen sex. Není to tím, že byste byla v něčem horší, ale po dlouhodobějších neshodách už city ochladly. To, už teď nezměníte. I kdybyste se snažila být sebedokonalejší. Váš vztah skončil a nic už na tom nezměníte.

Jak přežít rozchod?

Přestaňte se litovat

„Když on mi tolik ublížil a já se tak snažila.“ Ano bolí to a vy pořád přemýšlíte, jak přežít rozchod. Ale litováním sebe sama si nepomůžete. Naopak, budete se nevědomky stahovat dolů. Asi teď prožíváte krušné období, ale dejte si čas.

Teď to možná nevidíte, ale za pár let si uvědomíte, že rozchod byl daleko lepší, než abyste se spolu trápili. Teď to sice nevyšlo, ale za nějakou dobu zjistíte, že bylo lepší se rozejít. Najdete si oba své kompatibilní partnery a budete spokojení, protože jste si teď uvědomili, co vám v partnerském životě chybělo.

Jděte mezi lidi

Přestaňte brečet do polštáře a neustále přemýšlet, co by bylo, kdyby. Neustálé sedění doma ve vás vyvolá dojem, že všichni chlapi jsou stejní.

Je mi jasné, že to velice bolí. Není nic špatného, když o něm opakovaně přemýšlíte a mluvíte. Je v pořádku, že se bolesti chcete zbavit a uvolnit ji, abyste se vrátila zpět do normálního života.

Najděte si zábavu a rozptýlení. Objevujte nové koníčky, začněte chodit tancovat, na jógu nebo bruslit. Vytvořte něco, z čeho budete mít radost nebo začněte podnikat, pokud po tom už nějakou dobu toužíte. Hlavně něco dělejte, protože tak na svého bývalého přestanete permanentně myslet.

Dejte svým emocím volný průběh

Potřebujete vyventilovat své emoce? To je dobře, protože nemá cenu, abyste je v sobě dusila. Jenže jak to udělat, abyste zbytečně nezranila druhé lidi? Vyjděte si na procházku do lesa. Do míst, kde nikdo není a pořádně se tam vybrečte. Klidně si i zanadávejte sprostě, pokud vám to pomůže. Že máte les daleko nebo se vám do něj jednoduše nechce? Skvělou službu vám poskytne i polštář, do kterého se můžete vybít. Pokud doma žijete sama a nikdo tam není, zanadávejte si i doma. Vytáhnete emoce ven a zároveň tím nikomu neublížíte.

Komunikujte s ostatními muži

Rozchod ze své hlavy jen tak snadno nevymažete. Chápu vaše pocity. Pokud jste se svým bývalým strávila kus života, nikdy na něj nezapomenete. Léta svého života nesmažete. Možná litujete, že jste ztratila několik let. Podívejte se na situaci z druhé strany. Jste bohatší o zkušenosti a víte, co jste před nějakou dobou ještě nevěděla.

Přežít rozchod vám pomůže čas. Nemusíte hned hledat nový vztah. Nějakou dobu zůstaňte vědomě single a ujasněte si své priority. Neznamená to, že se máte přestat bavit s ostatními muži. Neberte je jako své potenciální partnery. Jednoduše se s nimi bavte bez větších očekávání.

Když já ho chci zpátky

Tady vám asi radost moc neudělám. Obnovované vztahy opravdu nedělají dobrotu. Je to totéž, jako když vám spadne hrnek a rozbije se. Vy ho sice slepíte, ale už na něm budou vidět stopy, kde byl rozbitý.

Pokud se vrátíte zpět do starého vztahu, bude to super tak měsíc a pak se vrátí zpět do starých kolejí. Budete se tak zase zbytečně trápit.

Jak poznám, že jsem ve zdraví přežila rozchod?

Postupně na svého bývalého přestáváte myslet. Vaše myšlenky už se ubírají někam jinam, než k rozchodu. Přestáváte o něm mluvit a téměř už si na něj nevzpomenete.

Tuto fázi bohužel nejde přeskočit ani urychlit. Každý z nás si jí musí někdy projít. Potřebujete si ji prožít a čas vše zahojí.

Držím vám palce.

My holky musíme držet při sobě. Pokud na sobě chcete dál pracovat, přidejte se do naší skupiny na Facebooku s názvem Probuďme v sobě ženskost a půvab, kterou najdete zde>>

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.