Jak se stát úspěšnou ženou?

Když jsem se měla možnost bavit s ženami, které jsou ve svém životě úspěšné, ve většině případů se shodly na tom, že kdyby po svém boku neměly milující a podporující muže, nebyly by dnes tam, kde jsou.

Je jedno, jestli jste začínající podnikatelka nebo vrcholová manažerka. Podpora doma je opravdu důležitá. Uvědomila jsem si to, když jsem si cca před deseti lety otevřela svou výživovou poradnu. Můj tehdejší partner mi stále tvrdil, že jsem se zbláznila. Nepotřebovala jsem, aby mé počiny chápal. Stačila mi podpora a slova povzbuzení, že to zvládnu.

Abych se v podnikání cítila úspěšná, stačilo mi vydělávat si pravidelně tolik, abych se nemusela vrátit zpátky do zaměstnání. Čekala jsem ze strany muže podporu, namísto toho jsem pravidelně  poslouchala, že  v zaměstnání mám přece větší jistotu. Začala jsem tento vzorec přejímat za svůj. Asi po dvou letech jsem poradnu zavřela a nechala se zaměstnat.

Vztah se mi rozpadl, i když jsem svého tehdejšího partnera poslechla. Ovšem chyba nebyla pouze na jeho straně. Tento fakt jsem si uvědomila až po několika letech, kdy jsem se vědomě rozhodla objevit svou spřízněnou duši. Asi po dvou letech soužití s mým současným mužem jsem se rozhodla, že začnu podnikat znova. Podvědomě jsem byla připravena na podobný nesouhlas, jaký jsem si prožila v minulém vztahu.

uspesna-zena

Ovšem můj muž mě překvapil. Řekl mi, že je to moje rozhodnutí, proto mě podpořil. I když sám nikdy nepodnikal, nechal mi prostor, abych se mohla realizovat. Cítila jsem se naplněná a úspěšná. Tvoření mě natolik pohltilo, že jsem začínala zapomínat na naši partnerskou harmonii. Ano, paradoxně v době, kdy jsem začínala tvořila projekt partnerské harmonie. Když mě upozornil, že je tu taky, uvědomila jsem si, že ho přece nemůžu zanedbávat.

Hodně jsme komunikovali. Uvědomila jsem si, že potřebujeme mít také čas pro nás dva. Své podnikatelské aktivity jsem jemně utlumila. Věděla jsem, že když chci mít po svém boku milujícího a podporujícího muže, potřebuji pro to také něco udělat. Když jsem přiložila svou ruku k dílu, náš vztah získal novou jiskru.

Úspěšná žena po boku podporujícího muže

V byznyse se často potýkáme s nedostatkem času. Mnoho úspěšných žen tráví víc času na svých projektech, než je zdrávo. Buď jsou samy, nebo se jim jejich partnerský vztah sype jako domeček z karet. I když vás vaše podnikání baví a naplňuje, nezapomínejte na svého partnera. Rád vás podpoří, když bude z vaší strany cítit zájem. Neznamená to, že spolu musíte nutně trávit 24 hodin denně. Určete si čas, který si zapište do svého diáře. Přesně tak, jak si zapisujete schůzky.

Zaměřte se vzájemně na svou partnerskou harmonii. Když se bude snažit pouze jeden z vás, daleko se nedostanete. Představte si, že s partnerem sedíte na dvojkole. Rozhodnete se, že pojedete na výlet, ale vám se nechce a čekáte, že vás partner oba uveze. Bude šlapat, jenže za chvíli bude udýchaný a unavený, protože veškeré snažení je pouze na něm. Ve vztahu je to podobné. Pokud má snahu jen jeden a druhý se veze, pak daleko nedojedete. Dostanete se buď do fáze, kdy budete žít vedle sebe namísto spolu, nebo se rozejdete.

Úspěch není závislý v první řadě od stavu finančního konta. Každá z nás má odlišné cíle a priority. Když budete udržovat svou citovou nádrž plnou, vaše energie půjde nahoru a budete se cítit dobře. Stejně tak váš partner. Když z vás bude cítit lásku a zájem, velmi rád vás podpoří. Každá žena může být úspěšná za předpokladu, že má po svém boku milujícího a podporujícího muže.

A co znamená být úspěšnou ženou pro vás? Podělte se s námi v komentářích.

 uspesna-zena

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.