Moje druhá svatba

Asi před měsícem jsem se znova vdala. Přesně čtyři roky po mojí první svatbě. Možná si říkáte, jak je to možné, když všude píšu, když jsem měla po boku muže svého srdce. Život mi trochu “zamíchal karty” a já některé věci dost přehodnotila.

Moje druhá svatba

O čtyri roky později + jeden den jsem mu řekla své ano. Původně jsem to neměla v plánu. Obřad proběhl v naprosté tichost, pouze za přítomnosti svědků. I tak jsme si s mým mužem užili každou chvíli tohoto dne. Moje druhá svatba byla sice klidnější a menší, než ta první, zato intenzivnější. Uvědomila jsem si důležitost pokory, ve svém životě.

Koho jsem si to vlastně vzala

Vzala jsem si znovu svého prvního muže. Ano, přesně toho, kterému jsem před čtyřmi lety, na zámku v Hranicích, řekla své ano. Rozhodli jsme, že se vezmeme podruhé, v kostele.  A nechyběl, díky našim svědkům, ani svatební dort. 🙂

V letošním roce jsme spolu prožívali dost náročnou životní výzvu. Těšili jsme se na miminko, ale měsíc před porodem nám s naprostou jistotou, podle udělaných vyšetření řekli, že se narodí mrtvé. Napsala jsem o tom i článek, který si můžete přečíst přímo tady.

 

Ve jménu pokory

Během této krize jsme si oba uvědomili, že spolu chceme být i nadále. Tato zkušenost nás stmelila, proto jsme si své ano řekli podruhé. Někteří nad tím kroutili nevěřícně hlavou, ale my si svůj den užili.  Vítek si už před lety přál svatbu v kostele, jenže já nechtěla.

Ovšem po bolestivé zkušenosti z těhotenství jsem mu řekla ano, podruhé a v kostele. Uvědomila jsem si důležitost pokory ve svém životě. Připomněla jsem si opět, že existuje něco, co nás přesahuje. Každý z nás si to vykládá různě. Pro některé je to Bůh, pro jiné Vesmír, Budha, Shiva, atd.

Jsme sice tvůrci vlastního života, přesto nad námi existuje něco, co všechno řídí. Každá duše si potřebuje projít určitou lekcí.

Vztah na pevných základech

Moje druhá svatba mi pomohla si znova uvědomit, jak nás tyto perné chvíle před porodem stmelily. Krize si nevybírá. Dřív nebo později se dostaví do každého vztahu, ať je sebelepší. Když ji společně překonáte, pak máte postavený vztah na pevných základech.

Je úplně jedno, co se vám v životě přihodí. Pokud se přes to dokážete přenést, pak má váš vztah perspektivu. Pokud jeden z vás udělal závažnou chybu, kterou jste si vyjasnili, je všechno v pořádku. Základním předpokladem ale je, abyste ji v době další krize už nevytahovali.

Když máte tendenci utíkat během první menší krize, pak váš vztah nestojí na pevných základech. Tohle všechno jsem si během krásného svatebního dne znova připomněla. S mým mužem jsme už za těch sedm let už něco prožili a stále víme, že spolu chceme být. I když jsme na sebe občas nazlobení, rádi se k sobě každý den vracíme.

Vztahy jsou palivem našeho života

Ať už svého pana božského stále hledáte, nebo jste spokojeně zadaná, nejdůležitější vztah je ten, který máte sama se sebou. Ostatní dokážete milovat pouze tak, jak dokážete milovat sebe sama. Pokud nemáte ráda sama sebe, pak jste na partnerovi citově závislá. I když si to tak nepřipouštíte. Já to měla dřív úplně stejně. Proto se mi všechny předchozí vztahy bortily.

Začněte nejdříve sama od sebe. Jakmile si vytvoříte zdravou sebedůvěru a dokážete mít ráda sama sebe, pak ve svém vztahu dokážete dosáhnout nepodmínečné lásky, která je pro zdravý vztah klíčová. A pokud hledáte praktického pomocníka, začtěte se do e-booku, který najdete přímo tady>>>.

 

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.