Jak mu projevit lásku?

Jste už s partnerem nějaký ten pátek a máte dojem, že se do vašeho vztahu vkradl stereotyp? Říkáte si, jak mu projevit lásku. Chcete svůj vztah vrátit do svých začátků, ale moc se vám to nedaří?

Přitom když si vzpomenete na časy, kdy jste byli zamilovaní, toužili jste si splnit všechna přání. Hormony pracovaly a vy jste byli ochotní věnovat si svou plnou pozornost, bez rozmyšlení.

Vyjeďte ze starých kolejí

Po pár letech toto nadšení vystřídal stereotyp. Víte sice, že se stále milujete, ale přesto vám ve vztahu něco chybí. A vy dlouze uvažujete, jak mu projevit lásku, abyste se vrátili zpět do začátků. Vnitřně totiž cítíte, že máte dvě možnosti. Buď se váš vztah zlepší, nebo se rozejdete. Občas máte pocit, že byste svého drahého nejradši zabila, jenže pak by vám bylo smutno. Proto se dnes na projevy lásky trochu zaměříme.

Jak mu projevit lásku?

Dotýkejte se

Kdykoliv se po určité odluce znovu vidíte, obejměte se a polibte se. I zdánlivá maličkost jako polibek (nejen) na dobré ráno, vám oběma zpříjemní den. Dotýkejte se a hlaďte se. A nemusí to mít sexuální kontext. Dotýkejte se jen tak, bez očekávání něčeho. Uvidíte, že to váš partner ocení. Doteky jsou skvělým způsobem, jak mu projevit lásku.

Když jdete po ulici, držte se za ruce. Nezáleží na tom, zda jste spolu rok, pět či deset. Ráda sleduji páry, které i po třiceti a více letech manželství stále chodí ruku v ruce.

Důvěřujte mu

Láska jen těžko dokáže vzkvétat bez důvěry. Možná občas na něco zapomněl, to se může stát každému. Dejte mu najevo, že mu věříte. Když mu dáte něco za úkol, nechoďte jej desetkrát kontrolovat. Dejte mu prostor a časem uvidíte, že bude dělat maximum proto, aby vaši důvěru nezklamal.

Prožívejte volný čas spolu

Když máte prostor, povídejte si. O svých snech, vizích a společné budoucnosti. Při rozhovoru dejte partnerovi najevo, že ho na 100 % vnímáte. Dejte si najevo, že jste rádi spolu. Zajděte si občas na večeři, nebo do kina. Během představení se chyťte za ruce, nebo se k sobě jen tak přitiskněte. Užívejte si vzájemnou blízkost.

Překvapujte se

Překvapte svého partnera něčím příjemným. Buď za něj můžete udělat něco, co běžně dělá on, dát mu nějakou maličkost jen tak, bez důvodu nebo pro něj uvařte dobrou večeři (pokud běžně večeře nevaříte). Uvidíte, že ho to překvapí. Bude vám chtít vaši pozornost oplatit.

Uznejte svou chybu

Když se v něčem spletete, bez zbytečných odkladů se své drahé polovičce omluvte. Každému se občas stane, že si něco přebere jinak, nebo reaguje jinak, než by normálně chtěl. Je to lidské. Když ovšem uznáte svou chybu, situaci můžete napravit hned. Nemusíte vymýšlet dlouhé omluvy. Slovíčko promiň bohatě stačí.

Vztah není jen o slovech

Nezůstávejte jen u slov. Činy jsou silnější než slova. Ano, každý z nás potřebuje občas slyšet slovíčko Miluji Tě, ale projevit lásku můžete mnoha způsoby. Svému vztahu tak dodáte šťávu a novou energii. A život je od toho, abyste jej naplno prožili, ne přežili.

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.