Několik tipů pro pohodovou dovolenou

Máte letos naplánovanou pohodovou dovolenou?

Dovolená je od toho, abychom si odpočinuli a vypadli ze zaběhnutého stereotypu. Každý z nás ji trávíme jinak. Někdo s rodinou u moře, někdo jen tak s přáteli, na chalupě, nebo v kempu. Pro mě osobně znamená slovo pohodová dovolená šumění moře a totální vypnutí hlavy. Není ani tak důležité kam se chystáte jet, ale spíše jak si ji užijete. Každý z nás je jiný. Někdo si nedokáže představit pohodovou dovolenou bez horské turistiky, jiný zase bez koupání u moře. Jak si ji však nenechat narušit a vyčistit si hlavu?

Tipy pro pohodovou dovolenou

Mám pro vás několik tipů, bez čeho se na své dovolené zaručeně obejdete. Coby bývalý workoholik vím, že se to dá zvládnout a odměna ve formě pohodové dovolené je k nezaplacení.

Tipy pro pohodovou dovolenou

1. Zahoďte mobilní telefon

Ano, chápu,  že chcete mít spojení s domovem, abyste se mohli s rodinou, či přáteli podělit o své zážitky. Popřemýšlejte, zda je nutné nosit ho stále u sebe. Je opravdu nutné neustále kontrolovat, zda se doma něco nepřihodilo nebo jestli vám náhodou nezavolá šéf nebo klient? Tyto situace neovlivníte. Co však ovlivnit můžete je, že přestanete permanentně kontrolovat mobil. Pokud vám někdo něco nutně potřebuje, může napsat i sms. Tu si můžete přečíst kdykoliv během dne.

A pokud stejně jako já telefonem fotíte? Pak není nic jednoduššího, než si nastavit ve svém telefonu režim letadlo. Já to dělám tak, že před dovolenou všechny upozorním, že nebudu non stop na příjmu. Ideální pro pohodovou dovolenou je nezapínat mobil vůbec, ale co si budeme povídat, většina z nás chce mít spojení s domovem, což je pochopitelné.

2. Vynechejte wifi

Je to super mít stále přehled co se odehrálo na Facebooku nebo jaký zajímavý email vám přišel. Můžete se však dostat do pasti, kdy budete trávit mnoho času na internetu namísto zážitků, které můžete zažít. Když budete neustále kontrolovat emailovou schránku nebo vzkazy, budete si zahlcovat hlavu, namísto abyste ji vyčistili a pohodová dovolená bude jen dalším nesplněným snem.

Nejlepším způsobem je vybrat si místo, kde wifi připojení není. Vím, že to v dnešní době není snadné. Připojení na wifi je dnes už standardem mnoha destinací. Pokud máte pocit, že se bez internetu opravdu neobejdete, doporučuji si vytyčit určitou dobu, kterou na internetu strávíte. Proveďte jen nezbytné úkony. Tím nemyslím pracovní, ty si nechejte až po návratu domů. Nebojte, než se vrátíte zpátky domů vám nic neuteče.

Já si volím destinaci bez wifi připojení, aby mě internet nelákal. Pokud by se stalo, že neodkladně potřebuji něco řešit, vím, že v okolí vždy najdu nějakou kavárnu, kde se můžu připojit. Počítač s sebou pro jistotu ani neberu, abych neměla nutkání jej zapínat. I on si přece zaslouží dovolenou po dobře odvedené práci.

3. Televizi ani nezapínejte

Pokud televizi nesledujete, pak tento bod můžete s klidným svědomím přeskočit. Televize je stejný případ jako wifi připojení. Namísto koupání sledujete seriál, který by vám mohl utéct nebo večer místo objevování okolí lehnete k televizi. Co kdyby se tam náhodou stalo něco zajímavého? Pokud potřebujete opravdu vědět, co se událo nového, nebo kdo, kde a s kým, nechejte si příslušný díl nahrát od někoho z rodiny. Anebo se na něj podívejte na internetu, ale až po návratu domů. Vyplňte svůj čas zážitky s rodinou nebo přáteli a uvidíte, že vám televize chybět nebude a budete se cítit v pohodě.

4. Téma práce nechejte v práci

Toto je největším úskalím toho, když trávíte dovolenou se svými spolupracovníky (ať už je to váš partner či známí). Pořád máte tendenci zabředávat do tohoto tématu. Slibte sami sobě, že na dovolené se o práci nebudete bavit. Kvůli tomu jste přece odjeli, abyste si odpočinuli. Je jasné, že na toto téma stejně přijde. Když si uvědomíte, že zase řešíte co a jak v práci – přeskočte na jiné téma. Už jen uvědomění je velkým krokem kupředu a existuje spoustu témat, na která se dá konverzovat. I když vás vaše práce baví, potřebujete si od ní někdy odpočinout.

5. Věnujte se sami sobě

I když máte děti, nezapomínejte s partnerem sami na sebe. Právě na dovolené máte dostatek času být spolu a věnovat se sami sobě. Pokud máte pocit, že chcete ve vztahu něco změnit, pak máte právě v tyto dny spoustu času si o tom s partnerem v klidu promluvit. Vyplňte si své volné dny novými zážitky, na které budete ještě za několik let rádi vzpomínat a užívejte si vzájemně svou blízkost.  Pokud máte pocit, že byste rádi dlouhodobě naplnili svou citovou nádrž a vnesli si do svého vztahu novou harmonii a šťávu, pak můžete nakouknout sem.

Přeji Vám krásné prožití pohodové dovolené a užijte si ji podle svých představ.

pohodová dovolená

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.