Jak odhalit manipulátora ve vztahu

Máte doma manipulátora? Možná jste na vážkach a říkáte si, jestli je chování vašeho partnera normální, nebo má tendenci s vámi manipulovat. V dnešním článku se zaměříme na to, jak odhalit manipulátora ve vztahu.

Jak odhalit manipulátora ve vztahu?

“Ty za to můžeš. Kdybys byla co k čemu, tak tyhle problémy nebudeme řešit. Je to jen tvoje vina, že nám to doma nefunguje. Koukej se vzpamatovat.” Jsou vám tyto scénáře povědomé? Možná máte z partnerových výčitek dojem, že jste ta nejhorší na světě.

Nebo znáte druhý případ. Doplácíte na svého partnera a neustále se trápíte tím, co dělá a jak se chová (nejen) k vám. Možná vás na to už vaši známí upozorňují, ale když váš chlap není až takový, jakého ho ostatní vidí.

Jak svůj vztah vnímáte vy?

Můžete se přetrnhnout, aby byl váš partner spokojený, ale na úkor sebe sama? Na jednu stranu chcete odejít, ale vnitřně cítíte, že jste na partnerovi citově závislá? Ubírá vám vaši energii a spokojenost a vy se ve vztahu trápíte. Vaši známí vám říkají: “Proč se na něho nevyklašleš?” Možná vám všichni říkají, že máte doma manipulátora, ale vy to tak nevidíte. Vždyť on takový není.

Jak poznám manipulátora?

Slyšíte často doma, že všechno, co uděláte, je špatně? Můžete se rozčtvrtit, ale vašemu muži to nebude dost dobré. Pak máte doma manipulátora. Snaží se zneužít lásku ve svůj vlastní prospěch. Bere vám vaši energii a dokazuje sám sobě, že on je ten nejlepší.

“Jestli mě opravdu miluješ, uděláš to takhle. Pokud to bude jinak, moc mi tím ublížíš.” To příklady, jak manipulace může vypadat. Dostanete ultimátum a budete se cítit v kleštích.

Jak se vymanit z manipulace?

Dobrý pocit je alfa i omega života. Když dáváte svému partnerovi maximum a jemu je to pořád málo, pak dáváte svou energii špatnému člověku. Když v lásce nedostáváte co chcete, neznamená to, že si nezasloužíte být šťastná. Váš život bude přesně takový, jaký si ho uděláte. Možná se chcete zavděčit lidem ve svém okolí. To se vám ale podaří. Vždycky se najde někdo, komu nebude vaše chování po chuti.

Není jednoduché přiznat si, že žijete s manipulátorem. Je to slaboch, který se bojí sám sebe. Když mu dáte najevo, že ho máte na háku, je to pro něj něco jako konec světa. Vyžaduje stále vaši pozornost. Když ji nemá, bude naléhat čímdál víc. Potřebuje si dodat pocit jistoty, zázemí a dokázat si, že je dost dobrý.

Když se od něj chcete odpoutat, má tendence dělat všechno proto, abyste měla výčitky. To umí velmi dobře. Obrňte se trpělivostí a nevzdávejte se svého života. I když má manipulátor v sobě spoustu bolesti z dětství, neomlouvá ho to. Potřebuje si ujasnit sám v sobě, že je něco v nepořádku.

Potřebuje převzít plnou zodpovědnost za svůj život, stejně jako vy. Jen vy sama si můžete utvářet svůj život. Nikdo jiný to za vás neudělá. Když ve vás bude vzbuzovat pocit viny, pak s vámi manipuluje. Když zhodíte svůj hrb a necháte se, pak v sobě zesilujete svá vnitřní zranění.

Odzbrojte ho

Trestem pro manipulátora je dodat pouze: “Když myslíš, nemám co dodat.” Myslet si můžete cokoliv. Tuto reakci pravděpodobně nečeká. Ujasněte si sama v sobě, co ve svém životě chcete a jděte si za tím. Když máte jasný cíl, pak nebudete manipulovatelná. Když jste spolu už nějaký ten pátek a situace se nemění, přestaňte si nalhávat, že to jednou bude lepší.

Nebude. Spíše vás bude s sebou dále stahovat a vy budete mít dojem, že jen trpíte. A o tom život není. Přestaňte si vyčítat váš vztah a nedostatečnost. Nikdo vám nemá právo určovat, co máte ve svém životě. Svůj život si musíte prožít sama.

Udělejte si pořádek sama v sobě

Když si uděláte pořádek sama v sobě, zjednodušíte si svůj život. Začněte se radovat z maličkostí. Dělejte věci, které máte ráda. Váš život bude takový jaký si ho uděláte. Záčíná to od vašich myšlenek. Vnímejte drobnosti, za které můžete být vděčná. Dávejte si pozor, koho pouštíte do svého života. Vnímejte, jestli vám lidé kolem vás dodávají energii.

Začnete tak svůj život vnímat v jiných barvách. A do života vám začnou přicházet lidé, kteří ve vás budou umocňovat dobré pocity.

 

 

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.