Proč je jiný než dřív?

Máte dojem, že se váš partner po několikaletém vztahu změnil? Přece na začátku byl milý a pozorný, tak proč je teď úplně jiný a chová se k vám po pár letech úplně jinak? Ze začátku o vás usiloval, jenže jak vás začal mít “jistou”, jeho snažení kleslo na bod mrazu. Už spolu ani netrávíte dostatek času. Jak z toho ven? Na to se mrkneme v dnešním článku.

“On byl na začátku úplně jiný. Jak je to možné, že po několika společně strávených letech je jak vyměněný? Už  si nerozumíme. Sice se často nehádáme, ale každý z nás je diametrálně někde jinde.”

Víte, že svého muže milujete, jenže do vašeho vztahu se nastěhoval stereotyp a vy si často říkáte, jestli by vám nebylo lépe, kdybyste se rozloučili. Buď se znáte jen z vyprávění, nebo žijete pouze vedle sebe místo spolu. Zdá se vám, že už je teď úplně jiný. Stereotyp je nezvaný host, který se rád zabydluje v dlouhodobých vztazích. Před nějakou dobou jsem na toto téma napsala jeden článek, který si můžete přečíst zde>>.

Už se spolu tak nesmějete a neužíváte si společné chvíle jako dřív? Pak je na čase obnovit svou vzájemnou partnerskou harmonii a vrátit vztahu jiskru, která v něm ještě před několika lety byla. Jestli chcete vztahu dodat něco, co tam teď momentálně není, věnujte se sami sobě a udělejte něco jinak. I když máte děti, berte v úvahu, že je tady i partner, který touží po vaší pozornosti. Možná právě proto je jiný, protože mu ve vztahu něco chybí.

je-jiny-nez-driv

Opravdu je jiný než dřív?

Udělejte si víc času na sebe. Je super si říct: “Jo, mám chlapa.” Jenže pokud váš vztah zůstává na bodě, kdy se doma občas potkáte, ale dál si žijete své samostatné životy, ale váš společný partnerský život strádá, pak to jednoho dne může začít pěkně skřípat.  Buď začne partner hledat to, co mu chybí doma někde jinde, nebo bude uvažovat o rozvodu.

Najděte něco, co vás spojuje. A nemyslím tím teď jen sex, i když ten tady samozřejmě taky patří. Nějaký společný koníček, který můžete provozovat spolu.  Že nevíte co to je? Vypněte televizi a povídejte si, naslouchejte navzájem svým potřebám a tužbám. Vyrazte společně na výlet a věnujte se pouze sobě, nebo začněte hrát tenis. Možností je spoustu, důležité je, aby vás to oba bavilo.

Věnujte se jeden druhému. I když už jste rodina, stále jste manželé, partneři a milenci. Znám spoustu případů, kdy sice dva lidé žijí vedle sebe, ale přitom ne spolu. Každý má to svoje. Jenže o tom vztah není. Jste spolu přece proto, že se máte rádi a taky chcete trávit svůj čas společně. Neznamená to nutně, že spolu máte trávit 24 hodin denně. Raději si intenzivně věnujte hodinu denně, než čtyři hodiny, během kterých budete myšlenkami každý někde jinde. Pravidelně si na sebe udělejte čas, kdy se budete stoprocentně věnovat sobě a svému muži.  Čas, kdy budete jen vy dva.

Pokud vás bude chtít váš chlap chtít na házenou, kterou vysloveně nesnášíte, pak to není ideální varianta. Možná půjdete, jenže celou dobu budete vnitřně otrávena a stále budete čekat, až zápas skončí. Váš muž bude otrávený taky, protože uvidí, že vás to nebaví. Pak už stačí maličkost a hádka je na spadnutí. Partner pak má pocit, že děláte z komára velblouda a vy cítíte, že on prostě nechápe, co se ve vás odehrává.

Udělejte něco jinak

Najděte něco, co vás baví oba. Sedněte si večer v klidu, dejte si skleničku vína a popovídejte si o tom, co byste mohli společně podniknout. Není důležité, jestli to bude víkendový wellness pobyt, nebo hodinová procházka lesem. Důležité je, aby jeden z vás neměl pocit, že to dělá jen z donucení, aby tomu druhému udělal radost. Neznamená to, že se vzdáte svých oblíbených činností, které partnera nebaví. Zaměřte se na to, co máte oba dva rádi a dělejte to spolu. Vneste si do svého vztahu jiskru a naplníte své citové nádrže.

Budete dělat nejen to, co vás baví, ale také budete trávit čas společně. Uvědomíte si, jak je fajn být zase spolu.

je-jiny-nez-driv

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.