Projev minulosti v současných vztazích

Vaše minulost se projevuje do vašich vztahů. Jak je to možné? Minulost ovlivňuje každého z nás, bez výjimky. Jak projev minulosti v současných vztazích vypadá? Na to se zaměříme v dnešním článku.

Projev minulosti v současných vztazích

Často se dostáváme do iluze ega. Jsme ve své bublině a říkáme ostatním, co mají ve svých vztazích dělat. Jenže vztahy nám tvoří úžasné zrcadlo. Zrcadlí nám ty části naší duše, které sami nevidíme. Dávají nám lekci.

Proto si do života přitahujete vždy správného člověka, který vám má ukázat vzorce, které vás limitují. Často je to projev minulosti, který se vám projeví do současných vztahů. Tím vám dává člověk, kterého jste si přitáhli možnost, abyste se těchto limitujících vzorců zbavili.

Kde to všechno začíná?

Své limitující vzorce si tvoříte už od raného dětství. Nasáváte jako houba všechno, co se doma děje. Vztahy mezi svými rodiči a nejbližšími. My, ženy si často vybíráme podvědomě partnery, kteří jsou povahově podobní našim otcům.

Když jsem dospívala, říkala jsem si, že si určitě vyberu jiného partnera, než byl můj otec. S mámou se velmi často hádali. Byl hodně vznětlivý a já si nedokázala představit, že by muž podobných povahových rysů mohl být mým partnerem. Měl i světlé chvilky, ale tím jak byl vytížený, v něm převažovala agrese.

Tehdy ho něco doslova žralo, jenže já to jako malá holčička nedokázala charakterizovat. Když jsem si hledala partnera, často jsem utíkala mimo domov, abych nemusela poslouchat hádky a výčitky. Asi po půl roce vztahu jsem zjistila, že jsem si k sobě přitáhla muže, který byl povahově velmi podobný mému otci.

Táhla jsem si kouli na noze. Minulost, o které jsem věděla, že už ji nechci zažít. Jenže po několika podobných vztazích jsem si uvědomila, že se jen snažím před něčím utéct. Před tím, co jsem jako holčička viděla doma. Čekala jsem na lepší časy, které nepřicházely.

Jak se vymanit z pout minulosti?

Každý den se vám v hlavě odehrává několik tisíc myšlenek, které vyvolávají emoce. A tyto emoce ovlivňují naše chování. Ať už příjemné (smích, láska, vděčnost), tak i ty nepříjemné (zloba, nenávist, zatrpklost, smutek). Jednáme na základě impulzů, které emoce vyvolávají.

Když začínáte s osobním rozvojem, máte tendence tyto emoce kontrolovat, případně je od sebe odhánět. Jenže ony se neustále vracejí zpátky. Ukazují vám směr, zatímco vy je odháníte. Možná se v něčem necítíte dobře. Pak je to impulz pro změnu.

Pracujte se svými emocemi

Když už se vám emoce neustále opakují, zamyslete se nad tím, proč se vám dějí stále dokola. Co vám tím chtějí sdělit? Zanalyzujte si své předchozí vztahy a vnímejte, jaký druh emocí (těch negativních) tam převládal.

V druhé fázi se zaměřte na to, co je tím spouštěčem. Často jsou to velmi podobné příklady. Pokud vám například ve vztahu něco vadí, co tyto emoce způsobuje, proberte své pocity s partnerem. Udělejte si povídací večer a promluvte si o tom. Když si uděláte jasno, pak dokážete svůj vztah nasměrovat k lepším zítřkům.

Ve svém nitru si tak vytvoříte pocity pochopení a lásky. Na vztahu tak můžete znova začít stavět. Protože když má pevné základy, pak s ním lehký větřík jen tak nezatřese.

Potřebujete tyto emoce ve svém nitru hlouběji zpracovat? Pak omrkněte meditace Harmonizace vztahů, které vám pomohou odstranit minulost z minulých vztahů, aby se vám přestala projevovat ve vztazích současných. Najdete je přímo tady>>.

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.