Je skvělý, ale má děti z minulosti

Máte po boku muže, kterého jste si přála. Jste spokojená, jenže váš vztah má jeden háček. Váš vyvolený má z minulosti dítě / děti. Taky jste si na začátku říkala, že do tohoto vztahu nepůjdete, jenže nakonec jste se zamilovala? Možná nebyly důvodem obav děti, ale jeho bývalá žena.

“V minulosti jsem se zařekla, že už si nezačnu s mužem, který má z minulého vztahu dítě. Jenže roky plynuly a ve svých pětatřiceti letech pro mě byla šance najít bezdětného muže, který by mi vyhovoval, téměř nemožná. Zamilovala jsem se do muže, který má z minulého vztahu dvě děti. Ze začátku mi vadil jeho pravidelný kontakt s manželkou, ale vše jsme si vyjasnili a vím, že jejich rozhovory jsou jen ohledně dětí. Děti si na mě zvykly. I když nejsem jejich matka, berou mě jako partnerku svého táty.”

Jeho děti z minulosti zvládám, ale manželku ne.

Jeho dítě z minulosti mi nevadí. Ale vadí mi, že si pravidelně telefonuje s manželkou. Tomu, že úplně odstřihne minulost, se v této situaci nevyhnete. Pokud nemá děti ve své péči, pak se s matkou svých dětí bude muset domlouvat na potřebných záležitostech ohledně dětí.

Pokud máte podezření nebo divný pocit z toho, že s bývalou partnerkou komunikuje až moc, popovídejte si o tom v klidu a bez emocí. Udělejte si čas, kdy si celou situaci vzájemně rozeberete. Možná zjistíte, že to není tak horké, jak se na první pohled zdálo. Rozlišujte jeho zájmy. Směřují k dětem nebo bývalé ženě? Pokud odpovíte k dětem, pak je vše v pořádku.

deti-z-minulosti

Děti z minulosti neodpářete. Pokud máte sama z předchozího vztahu děti,  pak určitě dobře víte, co mám na mysli. Jednou jsou součástí jeho života. S tím musíte ve svém vztahu počítat. Když má váš muž starost o své děti, pak jasně vidíte, že je dobrým tátou. Pokud v budoucnu uvažujete miminku, dává vám partner najevo, že se umí a chce postarat o rodinu.  Pokud pozornost směřuje stále k bývalé ženě, pak se mějte na pozoru.

Ale jak to rozeznat? Poznáte to podle toho, jak o ní mluví. Pokud jako o matce svých dětí, pak nemáte důvod k pochybnostem. Pokud spolu mají dobrý vztah, neznamená to, že za tím musí být nutně něco víc. Pro děti je určitě lepší, když se rodiče i po rozchodu vzájemně snáší, než aby poslouchaly hádky a přehazování problémů z jednoho na druhého. Pokud si ale se svou bývalou pravidelně volají nebo píší několikrát denně, pak zbystřete.

Důvěra je nezbytná

Jako v každém vztahu, je i tady důvěra nezbytná. Dejte svému muži najevo, že mu věříte. Jemu taky nebude určitě dvakrát příjemné, že musí pravidelně řešit něco se svou bývalou ženou. Když se bude cítit jako v kleštích, budou hádky u vás doma na denním pořádku.  Po čase bude mít tendenci ze vztahu vycouvat.

Máte obavu, že se ke své bývalé vrátí? Že se nechá „ukecat“, protože už to jednou byla jeho rodina? Tady vás uklidním. Pokud ze vztahu jednou odešel, pak mu tam něco nevyhovovalo. Kdyby bylo vše v pořádku, neměl by důvod k rozvodu / rozchodu. Pokud by přesto měl touhu vrátit se zpět, žárlivostí tomu nezabráníte.

I když má děti, jste tu i VY jako partnerka

Spoustu času a výletů bude chtít určitě strávit s vámi i dětmi. Udržujte si ale také partnerskou harmonii v rovnováze. Je fajn, že se chce věnovat svým dětem. Jen si pohlídejte, aby to nebylo na váš úkor. Společnému času s dětmi se nevyhnete, ale důležité je, abyste měli čas také sami pro sebe coby pár.

“Ze začátku našeho vztahu jsme trávili spoustu času společně s dětmi. Bylo by to naprosto v pořádku, kdybych neměla dojem, že je to na můj úkor. Na jeho děti z minulosti jsem si zvykla, ale chyběl mi společný čas jen ve dvou. Říkala jsem si, že nemůžu být sobec, ale bylo to čím dál horší. Pak jsme si jeden večer v klidu promluvili a začal se víc snažit. S dětmi trávíme čas pořád, ale už nezanedbáváme sami sebe. Jsem ve vztahu spokojená.”

I tady platí důležité pravidlo – komunikujte. Často se stává, že muž si to neuvědomuje. Neznamená to, že byste byla páté kolo u vozu. Když máte pocit, že se vám dostatečně nevěnuje, řekněte mu to. V klidu a bez emocí. Uvidíte, že to vezme a bude rád, že mu to na rovinu říkáte. Je s vámi přece proto, že s vámi být chce a určitě se bude snažit váš vztah oživit.

dite-z-predchoziho-vztahu-z-minulosti

Ujasněte si svou společnou budoucnost

Teď mi asi řeknete, že víte, že společně chcete být. Ano, je to naprosto v pořádku, ale řešili jste už svou společnou budoucnost? Mám tím na mysli především společné děti. Pokud jste oba ve fázi, kdy už děti máte a nechcete mít společně další, pak není co řešit. Jenže pokud zatím své vlastní děti nemáte a chcete je, pak si společně ujasněte, jestli by váš muž aspoň jedno dítě v budoucnu ještě chtěl.

Spousta problémů pramení z faktu, že žena by chtěla svoje děti, ale muž už nechce, protože už je z minulosti má.  Když vám řekne, že teď ještě nechce, ale za nějakou dobu ano, pak je to v pořádku a pochopitelné. Může se stát, že teď nechce ani slyšet a časem změní názor, ale nespoléhejte na to.

Je velmi nemilé zjistit po pětiletém (nebo i delším) vztahu,  že váš muž další děti mít nechce, protože už je má. Možná si řeknete, že ho časem přemluvíte, nebo “náhodou a nečekaně” otěhotníte, ale věřte mi, není to dobrý nápad. Co vyšlete vrátí se vám zpět.

Když už děti ve vztahu jsou

Buďte k sobě upřímní a otevření. Pokud vám ve vztahu něco chybí, řekněte to svému muži. Teprve pak můžete být ve svém vztahu oba spokojení.

Máte pocit, že se z vašeho vztahu vytratila vášeň a sounáležitost? Pokud si přejete cítit hlubokou oboustrannou lásku a sounáležitost, začtěte se do Lexikonu partnerské harmonie. Více informací o e-booku najdete zde>>.

deti-z-minulosti-2

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.