Vztahové pasti končící rozvodem

V každém vztahu si procházíte několika fázemi. Jednou je to super, ale po nějaké době byste svého milého nejraději zastřelila. Postupně se začínáte zamotávat do vztahových pastí, které mohou končit až rozvodem.  Jaké to jsou? Na to se dnes společně zaměříme.

Vztahové pasti

Možná se občas pohádáte nebo neshodnete. Pokud nejste v sobě s každodenní pravidelností, pak se nic závažného neděje, protože každý z nás občas potřebuje projevit svůj názor a individualitu. Ale existují další varovné signály, které vám dají jasně najevo, že se chytáte do vztahové pasti.

Přesné rozpočítávání

Máte tendenci pokaždé rozdělovat všechno doma od úklidu až o péči o děti přesně napůl? Je fajn, že se chcete podílet rovným dílem, ale ve všech případech některé činnosti napůl opravdu nerozdělíte. Pak se z vašeho vztahu stane spíš analytický vzorec, místo partnerské harmonie.

Ve vztahu potřebujete pochopit oba, že jednou potřebujete pomoci více vy a podruhé partner. Ať už je to emocionální pomoc, nebo jakákoliv jiná. Jedete na společném dvojkole, takže když budete společně spolupracovat, pak dojedete daleko dál, než kdyby jeden z vás pracně praštil do pedálů a druhý brzdil.

Pokud máte tuto snahu oba, tak nemáte až tak tolik snahu závodit, ale být si oporou, když potřebujete. Jednou zaberete víc vy, podruhé on. Když by ale byla snaha jen dlouhodobě na jedné straně, pak se velmi rychle dostanete do vztahové pasti.

Tajnosti

Důvěra je klíčová pro dlouhodobě fungující vztah. Jakmile ji jednou narušíte, pak se těžko vrací zpátky. A nemyslím tím teď, abyste partnerovi říkala úplně všechno. Ale zamyslete se nad věcmi, které jste mu neřekla a tíží vás. Jste tak nervóznější a partner to vycítí.

A když mu nechcete něco říct, zamyslete se, proč. Je to proto, že se bojíte, že se naštve? Pak je to známkou nějakého problému, který ve vztahu řešíte. Důvěru totiž zbytečným zamlčováním neprohloubíte.

Jeden příklad za vše. Bojíte se svému drahému říct, že jste si koupila nový outfit, který vyšel o několik stovek dráž, než jste původně zamýšlela? Pak s pravdou ven. Přece vám nestojí za to zničit jeho důvěru kvůli koupenému oblečení. Nejspíš z toho nebude nadšený, ale pořád je to lepší než zamlčovat pravdu.

Lpění na maličkostech

Když vám po začátcích vztahu spadnou růžové brýle, pak vás začínají na partnerovi štvát různé maličkosti. Ať už jsou to poházené ponožky po bytě nebo oblečení povalující se všude možně.

Ruku na srdce, nikdo není dokonalý a i partnerovi něco vadí na vás. Nenechte si proto vztah narušit tím, že se budete lpět na drobnostech. Chytnete se tak velmi rychle do pasti. Klíč dlouhodobě fungujících vztahů je v tom, že nepodstatné věci nepřevažují nad důležitými, jako je láska a důvěra.

Přehnaná očekávání

Toužíte, aby vám partner více pomáhal doma? Jasně, v pořádku. Ale chtít po něm, aby byl doma o dvě hodiny pravidelně dřív a cestou vyzvedl děti ze školky, když má danou pracovní dobu, je nereálné. Mluvte spolu pravidelně o svých představách.

Možná máte nějaká očekávání a čekáte, že je váš partner vycítí. Řekněte o nich svému muži. Komunikujte spolu, protože jen tak můžete zjistit, jestli jsou tato očekávání opravdu reálná. Ať už se jedná o pomoc v domácnosti nebo intimní oblast.

Zaklapněte vztahové pasti

Váš partner by měl být zároveň vašim nejlepším přítelem. Jste spolu proto, že spolu chcete být. Pokud je to z důvodu nějaké konkrétní potřeby, pak je jen otázka času, kdy se váš vztah rozsype jak domeček z karet.

Když si budete udržovat svou partnerskou harmonii, budete pozorní jeden ke druhému a budete žít spolu místo vedle sebe, pak má váš vztah perspektivu do budoucna. A pokud ho chcete ještě více vyladit? Omrkněte Lexikon partnerské harmonie na tomto odkazu>>.

 

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.