Zabijáci vztahu, kteří vám mohou zavařit

Jste s partnerem už nějaký ten pátek a říkáte si, že by to chtělo něco nového? Možná vám vztah vyhovuje tak jak je, jenže cítíte, že vám něco chybí. Postupně se vám začínají do vztahu vkrádat zabijáci, kteří vám mohou časem pořádně zavařit.

Začíná to poměrně nevinně. Jenže pak začínáte strádat. Nedokážete to možná přesně definovat, ale něco vám ve vztahu nefunguje. Často vám naskakuje myšlenka,  že už si moc nerozumíte. Čím to je? Na to se dnes společně zaměříme. A půjdeme přímo k věci.

Pojďme se společně mrknout na pět zabijáků vztahu, kteří vám mohou ve vašem vztahu pořádně zavařit.

Zabijáci vztahu

Nedostatečná komunikace

Čekáte, že váš partner přesně vycítí co chcete? Když nevycítí, jste zklamaná a máte dojem, že vám vůbec nerozumí.  Přestaňte čekat, že vám partner bude číst myšlenky. Není přece jasnovidec. Mnoho problémů pramení z nedostatečné komunikace. Proto mluvte, mluvte a mluvte.

Nekompatibilní partner

Pokud máte vedle sebe nekompatibilního partnera, můžete dělat cokoliv, ale stejně se ve svém vztahu nebudete cítit šťastná a spokojená. Chvíli si to možná budete namlouvat, jenže po nějaké době sklouznete zpět do nespokojenosti. Jestliže jste s partnerem každý úplně někde jinde a máte odlišná partnerská očekávání, pak vám vztah dlouhodobě fungovat nebude. Když máte úplně jiné zájmy, budete čas trávit každý zvlášť namísto spolu. A to je první krok k odcizení, který může skončit až nevěrou.

Nedostatek pozornosti

Věnujete si s partnerem dostatek pozornosti? Myslím tím plnou pozornost tady a teď. Večerní sledování televize nepočítám. Možná sedíte vedle sebe, ale myšlenkami jste každý někde jinde. Zkuste vypnout televizi a věnovat se sami sobě. Zjistěte, co partnerovi ve vztahu chybí. Tento zabiják vztahu se vkrádá velmi pomalu. Ale když si vzájemně nebudete dlouho dávat potřebnou pozornost, budete mít oba tendenci, hledat ji jinde. A jsme zase u nevěry.

Nedořešené problémy

Chodíte s problémy spát, a říkáte si, ráno moudřejší večera? Pak si koledujete nejen o další bezesnou noc, ale také zhoršení své partnerské situace. Proč? Protože ono vás to možná do rána přejde, jenže pak vás partner zase s něčím naštve. Bude to naprostá hovadina, ale vy vybouchnete, jako by šlo o největší světovou katastrofu. Předchozí nedořešený problém je stále ve vás. Emoce se zákonitě musí někdy projevit. Proto na některé drobnosti reagujete až předrážděně.

Potlačení sexuality

Po nějaké době se nám postupně do vztahu vkrádá stereotyp, který nám vleze až do postele. Máte dojem, že váš vztah už není co býval? Nemyslím tím teď snížení sexuální aktivity, ale prožitku během milování.  Proberte tuto situaci s partnerem a pokud toužíte po něčem novém, svěřte se partnerovi a vyzkoušejte společně něco nového.

Jak řešit výzvy ve vztahu?

Když už zažíváte nějakou výzvu, přestaňte ji zametat pod koberec. Možná máte obavu, aby se vám vztah kvůli přílišné otevřenosti nerozpadl. Ale odpovězte si na rovinu. Opravdu chcete stále jen přežívat a být nešťastná? Nemluvím teď o tom, že se máte s partnerem hned rozejít. Snažte se vyřešit problém k prospěchu obou stran. Protože ve vztahu neplatí, že je jeden vítěz a jeden poražený. Buď jsou vítězové oba, nebo oba poražení. Nic mezi tím. Když spolu ustojíte i složité chvíle, pak máte vztah postavený na pevných základech.

A co když jste už udělala všechno možné i nemožné a žádná změna se nekonala? Pak zvažte, jestli vám tento vztah stojí za to, abyste byla v životě nešťastná. I mně dělalo kdysi problém přiznat si, že je lepší být šťastní každý zvlášť, než nešťastní spolu. Život je plně ve vašich rukou a záleží jen na vás, jak ho prožijete.

Malá rada na závěr: Prožívejte svůj život tak, abyste si na sklonku mohla s klidným svědomím říct, že to stálo za to. 🙂

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.