Zametáte své partnerské problémy pod koberec?

Zametáte partnerské problémy pod koberec? Pak si dlouhodobě narušujete partnerskou harmonii. Ovšem ani koberec nesnese velké vrstvení. Jednoho dne už obrovskou nálož neunese.

Řešila jste s partnerem problém, který jste nedořešili, nebo ani nechtěli řešit? Možná jste si řekla, že když spolu nebudete chvíli mluvit, oba se uklidníte a problémy samy vyšumí. Pak se situace uklidní a vaše partnerská harmonie bude zase v pořádku. Chvíli je situace zažehnána, jenže po nějaké době zjišťujete, že už vás ve vztahu vykolejí i naprostá blbost, což nechápete.

Mám pro vás jedno malé přirovnání. Představte si, že máte prázdný pokoj. Stěny jsou holé a na zemi leží koberec. Máte starší knihu, které se zatím nechcete zbavovat, ale překáží vám. Řeknete si, že ji dáte do prázdné místnosti, ale aby nebyla vidět, šoupnete ji pěkně pod koberec. Kniha je poměrně tenká, takže není vidět.

Jste spokojená, protože krizi s knihou jste úspěšně vyřešila. Jenže během dalších pár let se vám nashromáždí ostatní věci, které chcete někde schovat. Tak šup s nimi pod koberec. Jednoho dne vejdete do pokoje, šlápnete na koberec, ale po dvou krocích upadnete, protože je pod ním navrstveno spousta věcí. Řeknete si, jak je to možné. Vždyť jsem problém s úschovou věcí vyřešila.  I když pod kobercem nejsou vidět, stále tam jsou.

Zametáte problémy pod koberec

Krize ve vztahu by se daly přirovnat k tomuto koberci. I já jsem dříve partnerské problémy řešila stylem nic moc neříkej, časem se situace srovná a bude vše v pohodě. Jenže to jsem si ještě neuvědomovala, jak své partnerské harmonii dávám na frak. Nechtěla jsem před svým mužem vypadat jako prudič, kterému se stále něco nelíbí, tak jsem neříkala raději nic. Maximálně jsem si postěžovala kamarádce, ale to bylo tak všechno.

Jenže pak mě začaly rozčilovat už i maličkosti. Na partnerovi mi vadilo skoro všechno. Cítila jsem se nemilovaná a ukřivděná. Říkala jsem si, že mi asi nerozumí. Kdybych mu tehdy na rovinu řekla, co se mi vlastně nelíbí, mohli jsme si oba ušetřit mnoho nepříjemností.

Partnerské neshody jsou nedílnou součástí každého vztahu. Při dlouhodobém soužití se dostanete do situace, kdy máte odlišný pohled na věc. Celkem přirozená záležitost, protože nejsme na chlup stejní. Ovšem když si jej nevyjasníte, budete zatlačovat své emoce do tlakového hrnce. Jednoho dne už situaci neuneste a vybouchnete jako časovaná bomba.

Mluvit, mluvit, mluvit

Když se vám ve vašem vztahu něco nelíbí, proberte situaci s partnerem. V klidu si sedněte, sdělte si své úhly pohledu a vymyslete rozumné řešení. Uvidíte, že si díky komunikaci udržíte dobrou partnerskou harmonii. Oba přece chcete být ve vztahu spokojení. Když budete záležitosti řešit z nadhledu a bez zbytečných emocí, uvidíte, že najdete rozumné východisko.

Když si budete dlouhodobě ve svém vztahu spokojenost a šťávu, budete se spolu i po společně prožitých letech cítit naplněně a šťastně, protože si budete vědomě udržovat plnou citovou nádrž. Neznamená to, že budete žít celý život jen na růžovém obláčku. Vždy vám do života přijde nějaká výzva, kterou budete muset společně řešit. Záleží jen na vás, jak tyto situace společně zvládnete. Odlišné názory nemusí nutně skončit hádkou nebo tichou domácností, ale spokojeností vás obou.

Nasadila jsem vám brouka do hlavy? Konkrétní kroky, jak si udržovat dlouhodobě spokojený a smysluplný vztah s partnerem, najdete v e-booku Lexikon partnerské harmonie. Během tvoření jsem vycházela ze svých vztahů a kroků, které mi fungovaly. Díky tomu se ve svém vztahu, i po více jak pěti letech, cítím snad ještě lépe a milovaně, než v začátcích. Více informací o e-booku najdete zde>>.

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.