Buďte žena, po které muž touží

Na začátku vztahu jste nejšťastnější pod sluncem. Máte po boku muže, který po vás touží. Skvělé. Nic není problém. Těšíte se na každý okamžik, kdy budete spolu a užíváte si plně jeden druhého. Jenže po pár letech se situace často mění.

Chceme mít vedle sebe muže svých snů, ale nepřemýšlíme nad tím, jak se stát ženou, po které bude takový muž toužit. Ženy (ale i muži) si často naříkají, že jim jejich protějšek nerozumí. Po několika letech vztahu máte často pocit, že vám muž přestává rozumět. Přicházejí první myšlenky, že se změnil, nebo že už to není ve vašem vztahu jako dřív. Konflikty jsou na světě a partnerská harmonie je ta tam.

Svého muže sice milujete, ale soužití je narušené. Jak je možné, že v začátcích vztahu jste pro sebe byli středem vesmíru? V mnoha případech si za tyto “změny” můžeme samy. Děláme totiž některé chyby, které si mnohdy neuvědomujeme.  Proč jsou okamžiky, kdy po nás muž toužil ty tam?

Pojďme se na tyto chyby společně podívat.

budte-zena-po-ktere-muz-touzi3

Tendence kritizovat

Často se váš muž snaží něco udělat, ale namísto pochvaly se dočká kritiky, že něco udělal jinak než jste chtěla. Možná udělal něco pro vás nevyhovujícím způsobem, ale zkuste to příště říct jinak. Oceňte jeho snahu. Poděkujte mu, že vám s něčím pomohl. Navrhněte, že to spolu zkusíte ještě vylepšit. Když ho pochválíte, bude se pro příště víc snažit.

Podívejte se na situaci z opačného úhlu pohledu. Když něco uděláte jak nejlíp umíte, ale místo pochvaly se dočkáte kritiky, že jste to udělala špatně, jak se budete cítit? Příště si řeknete, že než aby vás váš chlap kritizoval, raději nebudete dělat nic. Když máme čas lidi kritizovat, nemáme čas je milovat. Když budeme víc milovat a méně kritizovat,  staneme se ženami, po kterých budou muži zase toužit.

Vše zvládáte sama

Nepochybuji o tom, že jste velmi šikovná a zručná hospodyňka, ale pokud děláte úplně všechno sama, není to úplně ideální. Už od začátku vztahu muže utvrzujete v tom, že všechno sama zvládnete. Když vám muž podrží dveře do restaurace, nebo chce vzít tašku, řeknete mu, že není třeba. On by vám přitom moc rád pomohl.

Doma taky všechno zastanete. Po několika letech přijdete na to, že jste na všechno sama, protože vám muž s ničím nepomůže. Zvykl si totiž, že nic nemusí, proto už se nesnaží. Není ostudou požádat muže o pomoc. I když nesete tašku, která není těžká, pokud se muž nabídne, že vám ji vezme, přijměte jeho pomoc.

Snažíte se muže změnit k obrazu svému

Jsme jen bytosti lidské a často máme tendence očekávat a vyžadovat po partnerovi, aby byl jiný než sám chce.  Věci ve svém životě totiž nevidíme věci tak jak jsou, ale jak o nich přemýšlíme. Každý z nás má nějakou svou realitu a myšlenky, které se odvíjí od naší minulosti, přítomnosti a budoucnosti.  Když partner reaguje jinak než očekáváte, jste z jeho reakce překvapená nebo zklamaná, protože něco udělal jinak, nebo to dokonce neudělal vůbec.

Vidíte situaci svýma očima a myslíte si, že zrovna váš pohled na věc je správný. Veškeré vaše reakce totiž pramení z poznání, co považujete za správné. A z toho vznikají konflikty (nejen) v partnerském vztahu. Myslíte si totiž, že muž vidí věci stejným pohledem jako vy, proto vás tyto reakce často překvapují.

Za všechno můžeš ty

Když vyrazíte na kafé s kamarádkou, častým tématem je vaše partnerská nerovnováha. Když já se tak snažím, jenomže můj chlap to prostě neocení. Tohle byla v minulosti moje oblíbená věta, protože jsem si myslela, že se ve vztahu můžu rozkrájet, jenže můj muž to dostatečně neocení a touží po něčem úplně jiném.

Naučila jsem se, že ve vztahu není nejdůležitější mít vždy pravdu. Pravda je totiž relativní pojem a každý z nás ji má trošku jinou. Spousta hádek pramení z diskuse, kdo má vlastně pravdu. Neznamená to však, že se budete pranýřovat, že děláte všechno špatně. Je to spíš o jakési rovnováze.

budte-zena-po-ktere-muz-touzi2

Pravá láska po které toužíme, si neklade žádné podmínky.

Co je v našich životech nejvzácnější? Každý okamžik, který prožijeme. Náš čas. Každý den, který prožijete už nelze vrátit zpět. Proto žijte svůj život naplno. Zamyslete se, jak se stát ženou, po které bude váš muž opět toužit. Všechno totiž začíná ve vašem nitru. To, co vyšlete ven, vrátí se vám jako bumerang zpět. Když cítíte smutek, je to způsobeno vašimi myšlenkami. Nemůže za to partner ani vaše okolí. Všechno závisí na vašich reakcích. Můžete se rozhodnout, zda se s těmito myšlenkami ztotožníte  a budete jim věřit.

Když se dostanete do stavu, kdy budete cítit bezpodmínečnou lásku, přijdou vám hádky a konflikty zbytečné. Není to o tom, že se ve všem shodnete, ale budete se s partnerem přijímat takoví, jací jste.

Nejen váš partner, ale i vy potřebujete cítit ve svém vztahu porozumění. Vcítění a nakouknutí na situaci jeho očima. Když se budete společně přetahovat kdo má pravdu, zbytečně se připravujete o čas, který můžete strávit spolu. Nastěhujte si domů zase partnerskou harmonii a užívejte si jeden druhého.

budte-zena-po-ktere-muz-touzi

Partnerská harmonie
Autorka e-booku Lexikon partnerské harmonie>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný partnerský život . Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.